Акушерство и гинекология
В сферата на акушерство и гинекология акцентите се фокусират върху цялостна профилактика на здравето на жената и диагностична грижа за всеки етап от нейния живот. Провеждането на профилактичен гинекологичен веднъж годишно е силно препоръчителен от съвременната медицина за момичета и жени, които водят полов живот. Посещението при гинеколог освен е с цел профилактика се налага и при различни здравословни проблеми, за които е необходимо да се установи подходящо лечение. Сред тях могат да бъдат болести, които са предадени по полов път, нарушения в менструалния цикъл, бактериални и гъбични инфекции, климактериум, репродуктивни проблеми и др.
В главния акцент на акушерство пък е проследяването на бременност. За да бъде прецизен този процес е необходимо квалифициран специалист, който разполага със съвременна и модерна ултразвукова техника. Също така, немалка роля оказва и наличието на качествена лаборатория, за точни и коректни резултати. Всяка бременност протича по различен начин при жените. По тази причина, е необходимо повишено внимание до всеки детайл и специализирана грижа за безпроблемното развитие на бременността.
Пренатална медицина
Сред акушерство и гинекология, които са водещи за д-р Билева, попада и т.нар. пренатална медицина. В тази част се обръща внимание на подготовката за бременност, важни изследвания като биохимичен скрининг, фетална морфология и физиология. Препоръчително е една планирана бременност да започне още с навременна подготовка. Като минимален срок се посочва 3 месеца, но за по-добри и оптимални резултати са необходими 6 месеца, по време на които организмът да бъде подготвен. Подходът към всеки пациент е индивидуален. Той главно е фокусиран върху цялостното здравословно състояние на жената, начинът й на живот, установяване на наличие на фамилна обремененост и др.
Биохимичен скрининг
При настъпване на бременност, първо най-важно изследване се нарича биохимичен скрининг. С негова помощ се установява възможно най-ранната информация относно здравето и развитието на бебето. Ранният комбиниран биохимичен скрининг се извършва между 11 и 14 г.с. Направеният в 11-12 гестационна седмица проследява основно за генетични малоформации, а този в 12-14 г.с. – за сърдечно-съдови. Ранният биохимичен скрининг позволява да се установи пълен анализ на развитието и функциите на основните органи на плода.
Изследването включва два етапа:
- кръвен тест, който измерва стойностите на плазмения протеин РАРP-А, човешкия хорион гонадотропин (ЧХГ) и плацентарния растежен фактор.
- обстоен ултразвуков преглед, който изследва важни маркера лицевия ъгъл, нухалната транслуценция (гънката зад врата на бебето), наличието или липсата на назална кост. Установява се състоянието на сърцето и неговата функция, на всички видими към момента органи и системи на бебето – крайници, бъбреци, мозък, пъпна връв и плацента.
За този тип изследване е изключително важно да се доверите на сертифициран лекар, който е преминал през специално обучение. Също така, да има налично модерно ултразвуково оборудване, което да му даде кристален образ, на база на който да направи целия анализ на плода.
Фетална морфология и физиология
Следващото много важно изследване по време на бременността се нарича фетална морфология и физиология. То има за цел да анализира анатомията на плода. Вземат се под внимание размерите и растежа на бебето, пъпната връв, плацентат, околоплодните води, целия кръвоток, маточната шийка. Използва се специализирана ултразвукова апаратура, която позволява да се види цялата информация за всички основни органи и системи на плода. Препоръчва се да изследването фетална морфология да се извърши между 19-23 г.с. В този период, бебето е достигнало почти пълната си реализация и може с по-добра точно да се прегледат неговите органи и системи.
Педиатрия
Педиатрия е звено от медицината, което се занимава с проследяване здравето и медицинските грижи за кърмачета, деца и юноши до 18-годишна възраст. Това е сравнително нова медицинска специалност, развиваща се едва в средата на 19 век. Диагностиката и лечението на заболяванията при децата имат своите особености, които ги отличават от тези на възрастния човек. Това, разбира се, изисква тяхното добро познаване и избор на подходящо лечение.
Педиатрията е област, която цели да намали смъртността при новородени и деца. Да контролира разпространението на инфекциозни заболявания, да помогне за облекчаване на проблемите на деца и юноши с хронични заболявания. Също така, и да насърчи здравословният начин на живот, който е важен фактор за доброто детско физическо и емоционално развитие.
Педиатрия – с грижа към децата
Педиатърът е детски лекар, който предоставя не само медицински грижи за деца, които са остро или хронично болни, но и превантивни здравни услуги за здрави подрастващи. Той проследява както физическото, така психическото и емоционалното състояние на децата.
Диагностиката и правилното лечение на детските болести изискват опит и познания в областта на физическото и нервно-психическото развитие на децата. Необходимо е лекарят да има и умения за проследяване храненето и нормалните условия на отглеждане на детето. Натрупаните опит и умения през годините на д-р Антон Билев му позволяват да избере прецизно методика, както за лечение на детски болести, така и профилактика и грижа за детското здраве.
Кардиология
Кардиология е тази област в медицината, която обхваща лечението на всички заболявания на сърдечно-съдовата система. Сред най-честите сърдечни проблеми са нарушения на сърдечния ритъм, артериална хипертония (високо кръвно налягане), исхемична болест на сърцето, инфаркт на миокарда, възпалителни заболявания на сърдечния мускул и сърдечните обвивки (миокардити, перикардити, ендокардити), сърдечни пороци (придобити клапни пороци и вродени пороци на сърцето).
През последните години една от основните задачи на кардиолозите е да намалят риска от възникване на сърдечно-съдови заболявания. За целта идват на фокус превантивната кардиология, както и профилактиката. Повечето здравословни проблеми в тази област претърпяват бързо развитие и по тази причина е необходимо да се осъществява невремено проследяване и контрол на състоянието на пациента.
Особено, когато става дума за възпалителни заболявания на сърцето, хипертонични кризи и остри коронарни синдроми. Изисква се висока квалификация и клиничен опит, които осигуряват бърза и точна диагноза, за подходящото лечение на тези болести.
В главния фокус на работата на д-р Поройлиев са електрокардиостимулацията и електрофизиологията. Областта се занимава с диагностика и лечение на ритъмни и проводни нарушения на сърцето. Те могат да се срещнат, както при хора със структурни сърдечни заболявания (клапни пороци, исхемична болест и др.), така и при хора без установени структурни засягания на сърцето.
Кардиология – електрокардиостимулация и електрофизиология
Често т.нар. проводните нарушения на сърцето се характеризират със забавен пулс. Сред водещите методи за по-тежките форми на този проблем е имплантацията на електрокардиостимулатор (пейсмейкър). Той представлява електронно устройство, състоящо се система от два свързани елемента – пулсов генератор и един или два електрода, въведени в сърцето. Имплантира се подкожно в дясната или лявата подключична област и подава електрически импулси на сърцето, с помощта на тези електроди. Прилагането на този метод на лечение през годините е с доказана ефективност и води до подобряване на качеството и продължителността на живота на пациента.
Напременното изследване и диагностициране на даден сърдечно-съдов проблем, би допринесъл за по-бързото и ефективно лечение. Посетете д-р Поройлиев за повече информация и съответно преглед за установяване на здравословното си състояние.
Естетични процедури
Съвременният свят определено ни предлага разнообразие от естетични процедури. С напредване на възрастта, нашата кожа започва да променя структурата си, губи своя обем и еластичност. Започват да се появяват фини линии и бръчици, които с течение на времето се задълбочават. Новите технологии в медицината дават иновативни решения, с които да върнем отново младежкия свеж вид и да подчертаем своята красота.
Мезотерапията е сред методите, които видимо забавят процесите на стареене на кожата. Ефектът, който се постига е изглаждане, стягане и хидратация. Процедурата представлява множество убождания, с чиято помощ в дермата се вкарват различни витамини, аминокиселини и минерали, често в комбинация с хиалуронова киселина. Избраните активни вещества се инжектират директно в съответната зона. Това от своя страна позволява да се прилагат и по-високи концентрации от тях за по-добър краен резултат. Специалистът определя дозировката, като се съобразява индивидуално с всеки тип кожа и пациент. Вземат се предвид факторите като възраст, несъвършенства и дефицити на самата кожа.
Филърите или пълнителите се използват за различни естетични корекции. Инжектирането им се прави за уголемяване на устни, попълване на бръчки, контуриране на лицето, моделиране на белези, оформяне на брадичка, леки корекции на носа и др. Основата им е хиалуронова киселина, която е резорбируема от организма естествена съставка.
Естетични процедури за подмладяване
Сред популярните естетични процедури попада и поставянето на ботулинов токсин, познат като ботокс. С негова помощ може да забавите признаците на стареене за доста време. Той е ефективен метод в борбата с бръчките. Те се появяват при повторни движения с мускулите на лицето, с които изразяваме често една и съща емоция. С напредване на възрастта обаче, те се задълбочават. Сред най-честите зони с бръчки попадат челото, линиите на намръщване между веждите и пачия крак около очите. Инжектирането на ботулинов токсин тип А повърхностно в желаната област на лицето се прави с цел да предизвика парализа на определени мимически мускули.
Плазмотерапия или т.нар. „вампирски“ лифтинг е естетична процедура за подмладяване на кожата и връщане на нейния сияен вид. В зоните, като лице, шия, деколте, ръце в повърхностните слоеве на кожата се инжектира плазма богата на тромбоцити. Тя представлява продукт, който е получен от собствената, предварително обработена кръв. Инжектирането на богата на тромбоцити, известна като PRP – platelets reach plasma, в повърхностните слоеве на дермата води до освобождаване от тромбоцитите на вещества с активен биологичен ефект. Те са наречени „растежни фактори“ и активират клетките на кожата, които образуват колаген и еластин. Тяхното новообразуване прави кожата по-стегната, плътна, еластична и сияйна.
Сред ефективните естетични процедури е и лазерна епилация. Процедурата е доказана във времето като ефективен и дълготраен метод против нежеланото окосмяване. В нашия Естетичен център сме заложили на GentleLase Pro. Александритен лазер, притежаващ FDA сертификат – световно признат стандарт, както за безопасност, така и за ефективност на процедурата. Необходимият брой процедури за постигане изключително добри резултати е около 6 за избраната третирана зона.
За повече инфомация посетете нашия Естетичен център, в който да изберете най-подходящите за вас естетични процедури.